W ramach oferty MX Plan utrzymania poczty na serwerach OVH, konta mają pojemność 5 GB i nie ma możliwości zwiększenia tej wartości. W przypadku "zapchania" skrzynki poczty, proponujemy jedno z następujących rozwiązań:

  1. Dokonywanie regularnego porządkowania poczty - usuwanie lub archiwizowanie nieaktualnych wiadomości. Archiwizowanie wiadomości może być dokonywane automatycznie przez program pocztowy. Szczególnie polecamy dostępny na wszystkie platformy (Linux, MacOS, Windows) bez opłat program Mozilla Thunderbird. Archiwizowanie wiadomości opisane jest w artykule pomocy pod adresem: http://mzl.la/1ApHimZ 
  2. Jeżeli wykupiony plan hostingu poczty na to pozwala, możliwe jest także utworzenie dla Państwa kolejnej (drugiej, trzeciej...) skrzynki mailowej, którą można przeznaczyć na archiwum. Jeżeli główny adres to imie.nazwisko@firma.dom , proponujemy adres imie.nazwisko_arch1@firma.dom itd. Takie konto działa tak samo jak konto główne, jednak może zostać przeznaczone na archiwum (starsze wiadomości).
  3. Szczególnie polecamy połączenie sposobów (1) i (2), a więc ustawienie automatycznej archiwizacji wiadomości z konta głównego do folderów konta dodatkowego (przeznaczonego na wiadomości archiwalne). W ten sposób w ramach jednego programu pocztowego możliwy jest dostęp do wszystkich wiadomości. Równocześnie zapewnione jest bezpieczeństwo wiadomości polegające na tym, że wiadomości dostępne są na serwerach pocztowych firmy OVH a nie tylko na dysku lokalnym komputera. W przypadku awarii komputera (dysku) nie nastąpi utrata wiadomości.